Arduinu pro Mini

0,00
Marka : Arduino
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
* ₺0,00 'den başlayan taksitlerle

ARDUİNO UNO R3 SMD HAZIR  MİKRODENETLEYİCİ BORD

:
Tavsiye Et

Özellikler:

ATmega328 Mikrodenetleyecisi

16 MHz Çalışma Frekansı

Harici USB bağlantısı

Reset Butonu

5V regülatör.

Maks 150mA çıkış.

Yüksek güç koruması.

Ters akım koruması

5-12V arası DC giriş gerilimi

Güç ve Durum LED'leri.

Mavi renkli ve ince! Arduino Pro Mini Sparkfun'un Arduino tasarımına getirdiği minimalist yaklaşımdır. Bu ürün 16MHz bootloader üzerinden çalışan bir Arduino'dur. Arduino Pro Mini'nin üzerine konnektör montajı yapılmadığından istediğiniz tipte bir konnektörü ya da teli istediğiniz doğrultuda takabilirsiniz. İlk kez Arduino kullanmaya başlayanlara Uno R3'ü öneriyoruz.  Uno R3 sizi Arduino ile çalışmaya hızlıca alıştıracak mükemmel bir karttır. Arduino Pro serisi ise sistem voltajı (5V), konnektörlerin bulunmaması ve USB'nin kart dışından bağlanması gibi sınırlamalar konusunda bilgili kullanıcılar tarafından tercih edilmelidir. 

Arduino'nun fiyatını gerçekten minimize etmeyi amaçladık; bunu yapmak için de tüm komponentleri SMD seçtik, iki katmanlı bir board kullandık ve benzeri maliyet düşürücü tekniklerden yararlandık. Bu kart FTDI Basic'e doğrudan bağlanır ve auto-reset desteği vardır. 

Arduino Pro Mini  FTDI kablosuyla da çalışır fakat  FTDI kablosu DTR pinini iletmediğinden oto-reset özellikliği çalışmamaktadır. Kart üzerinde voltaj regülatörü vardır bu nedenle 12V'a kadar besleme voltajı kullanabilir. Regüle olmayan bir güç kaynağı kullanacaksanız VCC pini yerine 'RAW" pinini kullanınız.